PROJEKT: "PoczytajMy"

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które nakręcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka oraz akcje czytelnicze w szkole i w sąsiedztwie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!

PROJEKT: "MŁODZI W AKCJI"

W letnim semestrze roku szkolnego 2018/2019 po raz kolejny realiowany jest w naszej szkole projekt CEO "Młodzi w Akcji". Aktualny temat przewodni projektu to "Kreatywne wyzwania". Grupa projektowa podejmie się realizacji tematu: Kronika sportowa, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy? Projekt będzie realizowany na terenie szkoły, jak również w przestrzeni lokalnej. A Wy? Zagracie z nami?

PROJEKT: "DOMOWY"

W bieżącym roku szkolnm nasza biblioteka szkolna przstąpiła do programu warsztatów słowotwóczych. Słowobranie-chcemy wspólnie z wami stworzyć słowniczek słów zaczerpniętych z rodzinnych zbiorów. Chcemy zwrócić uwagę na to, że:

- potrafimy wymyślać takie słowa, by były zrozumiałe dla innych,
- każdy z nas jest twórcą słów,
- nasz język jest wieloznaczny i skojarzeniowy.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty słowotwórcze pod opieką p. Aliny Krzyczkowskiej, p. Małgorzaty Duczmal, p. Beaty Tondos.